Jest to stymulacja funkcji percepcyjno-motorycznych dziecka w wieku 3-6 lat warunkujących prawidłowy proces edukacyjny, czyli naukę pisania i czytania.

Ten etap rozwojowy jest zwany sensytywnym (krytycznym) idealnym i jedynym ze względu na plastyczność mózgu, która – jeśli nie jest odpowiednio stymulowana – „kończy się” wieku lat 6. Wspomaganie rozwoju zapobiega wystąpieniu niepowodzeń w procesie edukacyjnym. To również dobry czas na korekcję nieprawidłowości w procesie percepcyjno-motorycznym, widocznych już w wieku lat 3.

Mózg przedszkolaka jest podatny na pełne i szybsze oddziaływanie – na dynamiczny rozwój, zmiany i lepsze funkcjonowanie. Jeśli zaniedbamy odpowiednią stymulację lub przeoczymy ten czas, przedszkolak nie otrzyma odpowiedniej ilości bodźców, a edukacja wczesnoszkolna ujawni pierwsze niepowodzenia w nauce czytania i pisania.

Jak temu zapobiec?

Najlepiej zrównoważonym oraz dostosowanym do wieku i indywidualnych predyspozycji przedszkolaka wsparciem, które da gwarancję, że umiejętności malucha rozwiną się w odpowiednim czasie.

W gabinecie „Dobry Start” oferujemy spotkania stymulujące rozwój percepcyjno-motoryczny i zajęcia grupowe. Pod naszym doświadczonym, czujnym okiem dzieci świetnie się bawią, a przy tym zdobywają różne niezbędne kompetencje.

Podczas spotkań i zajęć terapeutycznych zapobiegamy wystąpieniu niepowodzeń w procesie edukacyjnym. Dzieciom, u których zaobserwowano pewne nieprawidłowości w procesie percepcyjno-motorycznym, pomagamy pokonać te trudności i nabyć przydatne w przyszłości umiejętności edukacyjne.

„Być uczniem”

„Być uczniem” to kurs rozwoju dla uczniów klas 1-3, przeznaczony dla wszystkich dzieci, których rodzice pragną mieć pewność, że rozwój edukacyjny ich pociechy będzie odpowiednio stymulowany.

Początkowe klasy szkoły podstawowej zawsze należy wspomagać w rozwijaniu poziomu aktywności uczenia się. Nawet, jeśli rodzic nie widzi u dziecka żadnych problemów w nauce, a nauczyciel nie zgłasza trudności edukacyjnych! Nie oznacza to bowiem wcale, że wszystkie funkcje umysłowe dziecka są rozwinięte w tym samym stopniu.

Powszechnie wiadomo, że każdy z nas ma swoje mocne i słabe strony. Aby w pełni korzystać z możliwości umysłowych, to znaczy zdolności poznawczych, koncentracji uwagi oraz pamięci, należy doprowadzić je do jednakowo wysokiego poziomu.

Podczas kursów rozwojowych w gabinecie „Dobry Start” dzieci poprzez wyśmienitą zabawę zdobywają wszelkie potrzebne umiejętności i umysłowe kompetencje. Dzięki temu ich kariera szkolna będzie wypełniona wieloma sukcesami, a maluch będzie mógł w pełni wykorzystywać swój potencjał.

„Dobry Start” – najbardziej rozwijające zajęcia dla dzieci w Grodzisku Mazowieckim